top of page

2.

Psychoterapia par to spotkanie trwające 60 min. z obojgiem partnerów jednocześnie. Rekomenduję ją osobom w kryzysie relacji, po zdradzie, w sytuacji trudnych wydarzeń losowych jakie dotknęły parę, gdy występuje problem z komunikacją w związku, gdy oboje czujecie, że jest coś toksycznego między Wami. Terapia ta skupia się na zbudowaniu wzajemnego zrozumienia i polepszeniu relacji. Czasem jej efektem może być podjęcie ważnych decyzji, o formalizacji związku, posiadaniu dzieci, ale i o rozstaniu. Psychoterapia par możliwa jest wyłącznie gdy oboje partnerzy deklarują chęć i potrzebę terapeutycznej pracy nad związkiem.

Sesje terapii par w moim gabinecie odbywają się raz w tygodniu, zwykle trwają nie więcej niż rok, raczej około 3 miesięcy.  Bywa, że po wstępnej konsultacji zalecam parze równocześnie lub zamiennie psychoterapie indywidualne- wszystko zależy od źródła problemów w związku.

Jakie problemy pojawiają się podczas terapii par?

  •  zdrada,

  •  brak satysfakcji w intymności,

  •  kryzys po latach,

  •  konflikty na bazie relacji z innymi członkami rodziny,

  •  trudności w porozumiewaniu się,

  •  poczucie osamotnienia i niezrozumienia w związku

Czego spodziewać się ze strony terapeuty?

Początkowo na terapię par przychodzicie oboje, ale po 1-2 sesjach możecie zostać poproszeni o przyjście indywidualnie na jednorazową konsultację. W ten sposób staram się zrozumieć i uchwycić Wasz osobisty punkt widzenia w sytuacji konfliktu/ problemu w związku. Sekrety powiedziane na sesji indywidualnej muszą jednak wybrzmieć na sesji wspólnej jeśli zagrażają związkowi. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której terapeuta i jedna z osób z pary mają sekret przed drugą. Terapeuta zawsze pozostaje bezstronny, nigdy nie ustawia się po jednej ze stron, patrzy na całość sytuacji z boku.

Proszę mieć na uwadze:

W przypadku spóźnienia na terapię sesja nie jest przedłużana. Sesja zaczyna się dopiero gdy oboje partnerzy przybędą na spotkanie.  W przypadku nie pojawienia się jednego z partnerów na sesji zostaje ona odwołana i jest wtedy pełnopłatna. Odwołanie sesji dzień wcześniej jest bezpłatne.

Psychoterapia par
bottom of page